ODBĚR NOVINEK
Jsme členy

Naši partneři

Korona zprávy k 1.4.2020

- zatím se daří překládat aktuální termíny charterů z dubna až poloviny května

- za aktuální  termín se považuje termín nalodění do 30ti dnů, nikdo již nechce předčasně řešit přeložení pozdějších termínů.

- překládá se primárně na podzim 2020 výjimečně na rok 2021 záleží na rozhodnutí majitele lodi

- přeložení je někdy zpoplatněno a někdy ne, záleží na konkrétním majiteli lodi, jaké si určí podmínky

- někteří majitelé k přeložení termínu, který je do 30ti dnů na pozdější období požadují doplacení celé částky za pronájem

- u přeložení platí, že za levnější náhradní termín se nic nevrací, za dražší náhradní termín se doplácí rozdíl

- kurzy jachtingu a kondiční plavby v Chorvatsku z dubna 2020 se podařilo přeložit na podzim 2020

- Chorvatsko je spolupráce poměrně dobrá a konstruktivní, Řecko - je to o individuálním přístupu, ale spíše pozitivní, Německo velmi dobrý přístup, Itálie spolupráce špatná, Švédsko spolupráce špatná.

- u většiny majitelů se stále pracuje s tím, že hlavní letní sezóna proběhne, přizpůsobují tomu i své nabídky, dnes si můžete lodě objednat na léto s minimální zálohou a doplatek se hradí těsně před vyplutím, majitelé zajistí desinfikování lodí a maximálně bezkontaktní vyřízení předání lodí. V kombinaci s výhodnými cenami se tedy snaží prodávat léto i nadále. 

- vzhledem k situaci máme omezenou pracovní dobu na telefonu po-pá od 12oo - do 16oo hod, e-maily zpracováváme průběžně. Veškerou stávající činnost věnujeme překládání a řešení aktuálních termínů charterů tedy oněch 30 dnů před naloděním.