ODBĚR NOVINEK
Jsme členy

Naši partneři

Koronavirus a charter lodí

Úvodem důležitý fakt, charter není cestovní služba, tak se na něj nevztahuje jakékoliv vyšší nařízení o stornu bez poplatků a podobně a to za všech situací od válek po epidemie. Všechny kroky se řídí podmínkami majitelů lodí. Majitelé lodí – zahraniční společnosti, řeší svůj postup s ohledem na klienty i svojí další ekonomickou existenci, tím je samozřejmě dána velká odlišnost v přístupu, ale ve všech případech platí, že každý vstřícný přístup je dán dobrou vůlí majitelů lodí.

Realita do dnešního data, každý majitel lodi k řešení přistupuje jinak a podmínky jsou tedy různé:

- některý majitel lodi překládá na podzim,

- některý majitel lodi překládá již i na rok 2021

- některý majitel lodi nedělá vůbec nic a zálohy propadnou

- překládání je zdarma i za poplatek = opět variabilní v závislosti na majiteli lodí i na čase,

- absolutní většina těch, kdo přistupují aktivně se ovšem vymezila časově, že řeší jen chartery cca 30 dnů do vyplutí. Celá věc je velmi pracná na komunikaci a časově náročná, na odpověď se čeká i týden.

- některé větší společnosti například již komunikují jen přes automat, který dává žádosti o řešení do pořadníků a řeší vše podle data vyplutí.

- Nikdo zatím nevracel zálohy a jak se situace posouvá je jasné, že to nikdo neudělá, protože jednak nemusí a za druhé by to bylo pro některé majitele lodí likvidační.

Náš postup, kdo požádá písemně o řešení, toho řešíme s majiteli lodí dle jeho zadání, tak jak si přeje, to je naše práce a víc ani dělat nemůžeme. Ale vzhledem k vývoji situace musím konstatovat, že rychlá a předčasná řešení nemusí být výhrou. Podle dosavadního postupu majitelů  je tedy zatím vhodné zahájit jednání 2 týdny před termínem doplatku, který máte ve smlouvě a to o přeložení. Samozřejmě se situace opět může změnit a o tom budeme opět na našich stránkách informovat.

Závěrem jedno konstatování, od vyhlášení nouzového stavu v naší zemi, neuzavíráme žádné obchody z naší nabídky, nevedeme žádnou inzerci zaměřenou na prodeje a plně se soustředíme na řešení a pomoc klientům. 

Přeji zdravý svět pro nás pro všechny

S pozdravem
Stanislav Verner

 

Najachtu s.r.o.
Seifertova 81, 130 00 Praha 3

+420 222 781 429, +420 602 620 886
info@najachtu.cz
www.NAJACHTU.cz