ODBĚR NOVINEK
Jsme členy

Naši partneři

Atlantik pro opravdové jachtaře

Martinique - Azory ( od 10:03:14 do 03:04:14 )
Naším výchozím bodem pro tuto jedinečnou jachtařskou akci je Martinik . Již poněkolikáte se vydáme na plachetnici na 2500 námořních mil dlouhou cestu přes severní Atlantik . Opustíme závětrné ostrovy ležící na západ a brzy zmizí vrcholky karibských ostrovů na obzoru a my jsme sami na otevřeném Atlantiku . Zkušenosti ukázaly, že nejdříve nabereme severní kurs, až 200 - 300 námořních mil od Bermud . Cca ve výšce mezi 30 ° N a 40 ° se obracíme na východní kurz směrem na Azory. Jak daleko na sever se dostaneme, je závislé na meteorologické situace a rozhodnutí kapitána. Přímý kurz na Azory se obvykle nedoporučuje , protože se můžete ocitnout rozsáhlých oblastech bez větru.
Na cestě z Bermud na Azory převažují hlavně západní a jihozápadní větry , které jsou spjaté s tlakovou níží  na severu a vysokého tlaku nad středním Atlantikem. Další příznivý činitelem je severoatlantický proud, který pomůže až 0,5 uzlů směrem na východ a severovýchod . Azory jsou z nautického hlediska poměrně jednoduché, 200 metrů hloubka  v okolí všech ostrovů Azor v pohodlné vzdálenosti od 0,5 do 5 mil. Přílivový rozsah přesahuje v každém bodě 1,80 m . Návštěva Azor, je jedním z nesporných vrcholů každého. 

- Bez poezie, jedná se o náročnější přeplavbu a  každý musí být připraven zvládnout pozici člena posádky v hlídkách, nejedná se o zájezd, kde se o loď stará kapitán a posádka slaví. Stejně tak se nejedná o klasicky výukovou plavbu, můžete získat velkou praxi, jak pro svůj profesní růst, tak pro prostý námořnický život, ale primárně se počítá s tím, že si umíte s lodí poradit.

- Posádka bývá mezinárodní, proto Anglicky nebo Německy mluvit aspoň dobře a znát v jazyce lodní termíny. Naštěstí jsou většinou zažité mezinárodně, takže to není snad nejtěžší část.

- Cena za místo v posádce činí k dnešnímu datu 24.000,-Kč na osobu pro Martinik - Azory a 17.000,-Kč na osobu pro kratší část Azory - La Coruna

 

Pro všechny další potřebné informace jsme Vám plně k dispozici

S pozdravem

Stanislav Verner - 602 620 886