ODBĚR NOVINEK
Jsme členy

KURZ METEOROLOGIE V ÚNORU 2012 TENTOKRÁT OPĚT V PRAZE.

 

KURZ METEO NA MOŘI 2011 (Ceny jsou za osobu a včetně 20% DPH. Změna ceny kurzu vyhrazena).
  Termín Cena za osobu  (Kč)  Počet míst  Obsazeno  Poznáma
1. Pobřežní plavba

7.2.2012 (úterý)

 400,- Kč  15  12   stále volná místa !
2. Mořská plavba

8.2.2012 (středa)

 

 400,- Kč  15  12    stále volná místa !
3. Použití internetu

9.2.2012 (čtvrtek)

 400,- Kč  15  12    stále volná místa !

 

Komu je kurz určen: Všem jachtařům, kteří se pouští na moře a chtějí mít vetší jistotu v porozumění počasí a tím ke snižení rizika spojeného  z jeho vývojem

Přednášející: ing. Pavel Burkert, námořní kapitán s více jak 20letou praxí

Místo konání: Praha,  Hotel Globus, Gregorova ulice 2115/10, Praha 4 - Roztyly

Doba trvání: od 17:30 do 22:30 hodin

Minimální počet osob na kurzu: 6

Příhlášky: Na tento kurz se můžete přihlásit na adrese: jan@najachtu.cz . Pro další informace volejte na: 608 969 478

Obsah kurzu:

1.  Meteo - pobřežní plavba

Přednáška je zaměřena na základní pochopení principů fungování meteorologie a jachtařský náhled na ni. Popisuje  jak vzniká vítr, jaké musí být splněné podmínky pro vznik větru (místní vlivy, vliv tvaru pobřeží na směr a sílu větru, Coriolisova síla a její použití).  Popisuje princi kondenzace (rosný bod, kondenzační cesty a tvorba mraků, vztah: rozdíl teplot - relativní vlhkost a jeho použití, mlhy, srovnávací tabulka vzniku mlh v ročním období). Vznik mraků , rozdělení, a souvislost s jachtingem. Beaufortova stupnice síly větru a její praktické využití pro jachtaře.Přirozené chování přírody a její vliv na vítr.Vítr nad mořskou hladinou.

2. Meteo - mořská plavba  

Tato část je zaměřená na vlastní vyhodnocování meteorologické situace tlakové níže - prostorový řez, spirála větru,  přehled vlastností níže a jejich použití pro jachtaře. Srovnávací tabulka s výší, statický výskyt níže, pohyby níže, základní proudění.  Fronty v systému níže, vliv horizontu. Meteo na Jadranu. Meteo mapy, doporučený postup čtení mapy. Vztah zeměpisná šířka - mapa - vítr.

3.Meteo - internet

Tato poslední přednáška je zaměřená na využívání všech dostupných informací, které je možné získat z meteo serverů seznámení s nejčastěji používanými servery používanými pro získání předpovědi počasí (vlastní PC s WiFi připojením ideální !!). Rozbor synoptických situací z jednotlivých serverů a vysvětlení rozdílů mezi nimi. Rozdíly v použití různých předpovědních modelů. Použití lokálních předpovědních serverů v Chorvatsku, Itálii, Řecku a na Baltu.